Special Furniture Akva

Special Furniture Akva

Veepõhine mööblivärv

Lihtne värvida
Kuivab kiiresti
Kulumiskindel värvipind
Värvitud pind ei kolletu
Sobib mänguasjade värvimiseks
Põhjamaade Luigemärk

Special Furniture Akva

Toote infoleht

Ohutuskaart

Toote kirjeldus

Kasutuskoht
Mööbel, siseuksed, radiaatorid, aknaraamide sisepinnad, mänguasjad jmt. Sobib uute ja varem värvitud puit-, puitkiudplaat-, puitlaastplaat-, kartong- ja metallpindade värvimiseks. Toode ei sobi kasutamiseks varem nitrotsellulooslakiga kaetud pinnal.

Läige
Poolmatt.

Katvus (1x)
8-10 m2/l – varem värvitud siledal pinnal, 5-8 m2/l – karedal pinnal (nt puitkiudplaat).

Toonimine
Värvi võib kasutada valgena (A -alusvärv) või toonida Tikkurila Symphony ja Tunneta Värvi värvikaartide järgi (A- ja C- alusvärv). Erksate toonide puhul on piisava kattevõime saamiseks vajalik aluspinna kruntimine pinnavärviga võimalikult sarnast tooni toonitud kruntvärviga.

Alusvärvid
A – ja C-alusvärv.

Töövahendid
Rull, pintsel või kõrgsurve värvipihusti ava läbimõõduga 0,013” – 0,015” ehk 0,330 – 0,380 mm.

Kuivamisaeg
1-2 tundi – puutekuiv, 24 tundi – ülevärvitav, 3 ööpäeva – kulumiskindel (+23 °С, RH 50%).

Töövahendite puhastamine, vedeldi
Vesi. Vedeldamine lubatud kuni 10% värvi mahust.

Pakendid
0,225L; 0,9 L; 2,7 L

Säilitamine
Kaitsta külma eest!

Säilivusaeg
Tihedalt suletud originaaltaaras toote pakendil märgitud kuupäevani.

Kuivainesisaldus
u 40%.

Tihedus
1,0 -1,2 kg/l, sõltuvalt värvitoonist (ISO 2811).

Vastupidavus kemikaalidele
Vastupidav puhastuskemikaalide ja nõrgatoimelise vedeldi (lakibensiin) lühiajalisele toimele.

Lisainfo

Pakend

0,225L, 0,9 L, 2,7 L

Kasutamine

PINNA ETTEVALMISTAMINE
Varem värvimata pind:
Puhasta pind tolmust ja mustusest. Eemalda oksakohtadelt lahtine vaik, töötle oksalakiga Tikkurila Oksalakka. Krundi pind alküüdkruntvärviga Tikkurila Otex või 10% veega lahjendatud mööblivärviga Special Furniture Akva. Metallpinnalt eemalda rooste (nt naelapeadelt) ja pese puhastusvahendi Special Clean vesilahusega vastavalt kasutusjuhendile. Kuivanud pind krundi metallikruntvärviga Universal Korrostop või Universal Korrostop+.
Varem värvitud pind:
Eemalda lahtine värv ja rooste (nt naelapeadelt). Määrdunud pind pese puhastusvahendi Special Clean vesilahusega, loputa veega ja lase kuivada. Lihvi läikiv ja kõva pind matiks või töötle lahjendamata puhastusvahendiga Special Clean. Krundi pahteldatud pind alküüdkruntvärviga Tikkurila Otex, metallpind metallikruntvärviga Universal Korrostop või Universal Korrostop+. Praod ja ebatasasused pahtelda puidupahtliga Vivacolor Snickeri, lihvi ja eemalda lihvimistolm.

VÄRVIMISTINGIMUSED
Värvitav pind peab olema puhas ja kuiv, õhutemperatuur +5 °С kuni +28 °С, suhteline õhuniiskus alla 80%.

VÄRVIMINE
Sega värvi Special Furniture Akva enne kasutamist hoolikalt, vajadusel vedelda veega kuni 10% värvi mahust. Ühtlase toonierinevusteta värvipinna saamiseks sega värvimisnõusse valmis piisav kogus toonitud värvi. Värvi 1-2 korda rulli, pintsli või värvipihustiga.

TÖÖVAHENDITE PUHASTAMINE
Enne pesemist eemalda töövahenditelt liigne värv, pese veega.

PINNA HOOLDAMINE
Värvitud pinda võib puhastada 1 kuu möödumisel värvimisest. Puhastamiseks kasuta vee või neutraalse (pH 6-8) puhastusaine lahusega niisutatud pesukäsna või -lappi. Eriti määrdunud pindade puhastamiseks kasuta kergelt leeliselise (pH 8-10) puhastusaine lahusega niisutatud pesukäsna või lappi. Peale pesemist loputa pind veega. Lahuse valmistamisel järgi selle tootja antud soovitusi.
Peale värvimist ei tohi pinda tugevasti koormata, sest toode saavutab lõpliku kõvaduse ja kulumiskindluse normaaltingimustes umbes 1 kuu jooksul. Juhul kui pinda on vaja varasemalt puhastada, tuleb seda teha ettevaatlikult, kasutades veega niisutatud pesukäsna või -lappi.

JÄÄTMEKÄITLUS, KESKKONNA- JA TÖÖOHUTUS
Käitlejal kahjutustada jäätmed piirkondliku jäätmekäitluse õigusaktide kohaselt. Värvitooteid mitte valada kanalisatsiooni, pinnasesse ega veekogusse. Puhas, kuiv taara suunata ringlusesse, vedelad jäägid ohtlike kemikaalide kogumispunkti. EÜ LOÜ (VOC) sisalduse piirväärtus (alaliik A/d) 130g/l. Maksimaalne LOÜ sisaldus kasutusvalmis värvis on 130 g/l.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Special Furniture Akva”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga