Universal Enamel matt

Universal Enamel

Matt alküüdvärv sisetöödeks

Tugev kulumiskindel pind
Väga hea pestavus

matt

Toote infoleht

Ohutuskaart

Toote kirjeldus

Kasutuskoht
Mööbel, uksed, radiaatorid, liistud, aknaraamide sisepinnad. Sobib uute ja varemvärvitud puit-, puitkiudplaat-, puitlaastplaat- ja metallpindade värvimiseks sisetöödel.

Läige
Matt.

Katvus (1x)
10-12 m2/l – sileda pinna värvimisel.

Toonimine
Värvi võib kasutada valgena (A-alusvärv) või toonida Tikkurila Symphony värvikaardi järgi (A- ja C- alusvärv). Erksate toonide puhul on piisava kattevõime saamiseks vajalik aluspinna kruntimine pinnavärviga võimalikult sarnast tooni toonitud kruntvärviga.

Alusvärvid
A- ja C-alusvärv.

Töövahendid
Pintsel, rull või kõrgsurve värvipihusti ava läbimõõduga 0,013” – 0,018” või 0,330 – 0,460 mm.

Kuivamisaeg
3-4 tundi – tolmukuiv, 24 tundi – ülevärvitav (+23 °С, RH 50%). Madalama temperatuuri ja kõrgema õhuniiskusega kuivamisaeg pikeneb.

Töövahendite puhastamine, vedeldi
Special Solvent või Special Solvent Spray. Eemalda töövahenditelt liigne värv koheselt peale värvimise lõpetamist, pese ühe ülalanimetatud vedeldiga.

Pakendid
0,9 L; 2,7 L; 9 L.

Säilitamine
Toode on külmakindel.

Säilivusaeg
Tihedalt suletud originaaltaaras 2 aastat toote valmistamisajast (vt pakendilt).

Kuivaine sisaldus
u 53%

Tihedus
1,3-1,4 kg/l, sõltuvalt värvitoonist (ISO 2811).

Märghõõrdekindlus
>10 000 pesemiskorda vastavalt standardile SFS 3755.

Termostabiilsus
Kuivas ruumis kuni +120 °C. Pikaajalise kõrge temperatuuri mõjul värvitoonid kolletuvad.

Lisainfo

Pakend

0,9 L, 2,7 L, 9 L

Kasutamine

PINNA ETTEVALMISTAMINE
Varem värvimata pind:
Puhasta pind tolmust, mustusest, õlist ja roostest. Pese määrdunud pind puhastusvahendi Special Clean vesilahusega, loputa veega ja lase kuivada. Krundi puit- ja puitplaatpind ning nõrk ja tolmune pind alküüdkruntvärviga Special Primer. Krundi metallpind metallikruntvärviga Universal Korrostop või Universal Korrostop+.
Varem värvitud pind:
Eemalda lahtine värvikiht ja rooste. Pese määrdunud pind puhastusvahendi Special Clean vesilahusega, loputa veega ja lase kuivada. Lihvi kõva ja läikiv pind matiks, eemalda lihvimistolm. Krundi puit- ja puitplaatpind ning nõrk ja tolmune pind alküüdkruntvärviga Special Primer. Krundi metallpind metallikruntvärviga Universal Korrostop või Universal Korrostop+. Praod ja ebatasasused pahtelda pahtliga Vivacolor Snickeri, lihvi ja eemalda lihvimistolm. Pahteldatud pind krundi sobiva, varem kasutatud kruntvärviga.

VÄRVIMISTINGIMUSED
Värvitav pind peab olema puhas ja kuiv (puidu suhteline niiskus alla 20%), õhutemperatuur +5 °С kuni +28 °С, suhteline õhuniiskus alla 80%.

VÄRVIMINE
Sega värvi Universal Enamel enne kasutamist hoolikalt, vajadusel vedelda vedeldiga Special Solvent või Special Solvent Spray kuni 5% värvi mahust. Ühtlase toonierinevusteta värvipinna saamiseks sega värvimisnõusse valmis piisav kogus toonitud värvi. Värvi 1 – 2 korda rulli, pintsli või värvipihustiga.

TÖÖVAHENDITE PUHASTAMINE
Eemalda töövahenditelt liigne värv koheselt peale värvimise lõpetamist, pese vedeldiga Special Solvent või Special Solvent Spray.

PINNA HOOLDAMINE
Värvitud pinda võib puhastada 1 kuu möödumisel värvimisest. Puhastamiseks kasuta vee või neutraalse (pH 6-8) puhastusaine lahusega niisutatud pesukäsna või -lappi. Eriti määrdunud pindade puhastamiseks kasuta kergelt leeliselise (pH 8-10) puhastusaine lahusega niisutatud pesukäsna või -lappi. Peale pesemist loputa pind puhta veega. Lahuse valmistamisel järgi selle tootja antud soovitusi. Peale värvimist ei tohi pinda tugevasti koormata, sest toode saavutab lõpliku kõvaduse ja kulumiskindluse normaaltingimustes umbes 1 kuu jooksul. Juhul kui pinda on vaja varasemalt puhastada, tuleb seda teha ettevaatlikult, kasutades veega niisutatud pesukäsna või -lappi.

JÄÄTMEKÄITLUS, KESKKONNA- JA TÖÖOHUTUS
Sisaldab: hüdrogeenitud rasket tööstuslikku lahustibensiini, koobalt (II) soola ja etüülmetüülketok­siimi. Võib põhjustada allergilist reaktsiooni. Tuleohtlik. Korduv toime võib põhjustada naha kuivust või lõhenemist. Hoida lastele kättesaamatus kohas. Vältida lahustiauru sissehingamist. Vältida kemikaali sattumist nahale ja silma. Kemikaali allaneelamise korral pöörduda kohe arsti poole ja näidata talle kemikaali pakendit või etiketti. Käidelda hästiventileeritavas kohas. Käitlejal kahjutustada jäätmed piirkondliku jäätmekäitluse õigusaktide kohaselt. Värvitooteid mitte valada kanalisatsiooni, pinnasesse ega veekogusse. Puhas, kuiv taara suunata ringlusesse, vedelad jäägid ohtlike kemikaalide kogumispunkti. EÜ LOÜ (VOC) sisalduse piirväärtus (alaliik A/d) 300 g/l. Maksimaalne LOÜ sisaldus kasutusvalmis värvis on 300 g/l.

TRANSPORT
Toode on külmakindel.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Universal Enamel”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga