Unica Akva – ukse- ja aknavärv A (valge)

11.71150.06 (sis. km)

Akrülaatvärv.

Tooteinfo
Ohutuskaart

Tootekood: - Kategooriad: , , , Silt:

Kirjeldus

Tüüp

Akrülaatvärv.

Sobivus

Uute ja varem värvitud või lakitud puitpindade ja krunditud metallpindade värvimiseks sise- ja välistingimustes. Sobib hästi ka tööstuslikult värvitud pindade ülevärvimiseks. Ei ole soovitatav pulbervärvitud alumiiniumpindade ülevärvimiseks.

Kasutusobjektid

Aknaraamid, uksed ja uksepiidad, aiamööbel. Samuti klaasitud rõdude puitpinnad.

TEHNILISED ANDMED

Alusvärvid A

Toonid

Puiduvärvide ja Symphony värvikaardi toonid.

Läikeaste

Poolläikiv

Kulu

7-9 m²/l.

Pakendid

A-alusvärv: 0,225l, 0,9 l, 2,7 l ja 9 l.

Vedeldi/lahusti

Vesi

Töövahendid

Pintsel (sünteetilisest kiust harjastega) või rull (madalakarvaline) ja silumiseks pintsel.

Pihustamine:
– Õhkpihustamine: ava läbimõõt 1,4-1,8 mm, vedeldada 0-10% värvi mahust.
– Kõrgsurvepihustamine: ava läbimõõt 0,009”-0,013”, vedeldada 0-5% värvi mahust.

Kuivamisaeg 23 °C ja 50%-lise suhtelise õhuniiskuse juures

0,5 tundi – tolmukuiv. Ülevärvitav järgmisel päeval. Kasutuskuiv 2-3 päeva pärast. Aknad võib sulgeda 1-3  päeva pärast sõltuvalt ilmastikuoludest ja kihi paksusest. Täielikult kõvenenud ja kulumiskindel – 2 nädala pärast.

Madalamal temperatuuril ja niiske ilmaga on kuivamisaeg pikem.

Valguskindel

Ei kolletu.

Ilmastikukindel

Vastupidav ka tööstuslikes tingimustes.

Kuivainesisaldus

u 40%, sõltuvalt värvitoonist.

Erikaal

u 1,2 kg/l, sõltuvalt toonist, ISO 2811.

Säilitamine

Kaitsta külma eest. Halvasti suletud või poolik nõu ei säili kaua.

Lisainfo

Pakend

0.225l, 0.9l, 2.7l, 9.0l

Kasutamine

KASUTAMISJUHEND

Värvimistingimused

Värvitav pind peab olema kuiv, temperatuur vähemalt +5 °C ja õhu suhteline niiskus alla 80%.

Eeltöö

Eemalda halliks muutunud puitpind mehaaniliselt.

Uued värvimata pinnad:
Puhasta värvimata puidupinnad tolmust, mustusest, hallitusest ja lahtistest osakestest. Pese pinnad Maalipesu puhastusvahendiga või vajadusel Homeenpoisto vesilahusega. Eemalda oksakohtadelt lahtine vaik ja sisetingimustes töötle need oksalakiga Oksalakka.

Krundi välistingimustes olevad puhta puiduni puhastatud pinnad puiduimmutusainega Valtti Pohjuste. Vaigu väljaimbumise takistamiseks krundi välistingimustes olevad puhtad puitpinnad kruntvärviga Villa Primer (Vivacolor) ja sisetingimustes olevad puitpinnad kruntvärviga Special Primer (Vivacolor). Pese metallpinnad Maalipesu pesuvahendiga või Panssaripesu-ga. Eemalda võimalik rooste. Krundi metallpinnad välistingimustes metallikruntvärviga Rostex Super Akva või Rostex Super ning sisetingimustes Rostex Super Akva või Otex-iga.

TÄHELEPANU! Kui kasutada kruntimiseks Otex-it, siis lõplik nakkuvus kruntvärviga saadakse 2 nädala möödudes. Vältida sel ajal nt. maalriteibi paigaldamist värvitud pinnale.

Varem värvitud pinnad:
Eemalda lahtine värvikiht ja pahtel. Pese puitpinnad Maalipesu või vajadusel Homeenpoisto pesuainega, metallpinnad Maalipesu või Panssaripesu pesuainega. Lihvi ära teravad servad ja läikivad pinnad matiks. Eemalda lihvimistolm. Sisetingimustes puitpinnad: pahtelda augud ja praod sobiva pahtliga Vivacolor sarjast. Lihvi pahteldatud kohad.

Välistingimustes olevad puhtad puitpinnad töötle puiduimmutusainega Valtti Pohjuste ja krundi kulunud puitpinnad kruntvärvoga Ultra Primer.

Krundi metallpinnad metallikruntvärviga Rostex Super Akva või Rostex Super, eelnevalt tööstuslikult värvitud metallpinnad krundi Rostex Super-iga.

NB! Unica Akva ei sobi silikoonkittide ja jm silikooni sisaldavate vahenditega töödeldud pindadele.

Värvimine

Kui värvid Unica Akva-ga erksale punasele, kollasele või oranžile, krundi enne valge või sama tooni kruntvärviga. Sobivad kruntvärvid on eespool loetletud.

Sega Unica Akva hoolikalt enne kasutamist ja ka kasutamise ajal. Kanna värv pinnale pintsli, pihusti või rulliga 2 korda. Suurtele pindadele kanna värvi kõigepealt madalakarvalise rulliga ning tasanda kohe pintsliga. Ära lase värvi piirjoontel kuivada.

Vajadusel vedelda värvi veega maks. 5%. Kuna värv kuivab kiiresti, tuleks töö teha lõikuda kaupa. Sobivaim töövahend on sünteetilisest kiust harjastega pintsel.

Aknaraamide värvimisel peab värv ulatuma 1-2 mm klaasi peale.

Töövahendite puhastamine

Eemalda töövahenditelt liigne värv. Pese töövahendid vee ja seebiga.

Hooldusjuhised

Peale värvimist ei tohi pinda tugevasti koormata, sest toode saavutab lõpliku kõvaduse ja kulumiskindluse normaaltingimustes umbes 2 nädala jooksul. Juhul kui pinda on vaja varasemalt puhastada, tuleb seda teha ettevaatlikult, kasutades veega niisutatud pesukäsna või -lappi.

Mitte varem kui 2 nädala möödudes värvimisest võib määrdunud pinda puhastada Huoltopesu-ga (1 osa Huoltopesu 10 osa vett). Puhasta eriti määrdunud pinnad tugevama Huoltopesu lahusega (1:1). Pesu järel loputa pinnad ja lase kuivada.

EL LOÜ (VOC) piirväärtused

(Alaliik A/d) 130g/l. Unica Akva sisaldab LOÜ maksimaalselt 130g/l.

TERVISE- JA KESKKONNAALANE MÄRGISTUS vastavalt ohtlike koostisosade klassifikatsioonile (EÜ) 1272/2008

Sisaldab: 3-jodo-2-propünüül butüülkarbamaati. Võib põhjustada allergilise reaktsiooni.

KESKKONNAKAITSEMEETMED ja JÄÄTMEKÄITLUS

Käitlejal kahjutustada jäätmed piirkondliku jäätmekäitluse õigusaktide kohaselt. Värvitooteid mitte valada kanalisatsiooni, pinnasesse ega veekogusse. Puhas, kuiv taara suunata ringlusse, vedelad jäägid ohtlike kemikaalide kogumispunkti.