Wall 12

12.08111.63 (sis. km)

Wall 12 on poolmatt veepõhine pestav värv sisetöödeks, mis on väga hea nakkuvusega ja tasandub hästi. Värv ei pritsi ega tilgu. Värvitud pind on hea kulumiskindlusega. Pesukindlus >10 000 pesemiskorda vastavalt standardile SFS 3755. Märghõõrdekindlus: klass 1 vastavalt standardile ISO 11998. Tootel on 15 korda madalam lenduvate orgaaniliste ühendite (LOÜ) sisaldus võrreldes EL-i piirväärtusega.

  • Suurepärane kulumiskindlus
  • Väga hea nakkuvus
  • Tasandub väga hästi

Tooteinfo
Ohutuskaart

Tootekood: - Kategooriad: , , Silt:

Kirjeldus

H2O

Seina- ja laelakk puidule

  • Sisaldab UV-kiirguse vastast kaitseainet
  • Peaaegu lõhnatu
  • Kuivab kiiresti

Kasutuskoht

Sisetooted

Kulu

8 – 12 m²/l

Läige

Poolmatt

Töövahendid

kõrgsurvepihustamine, pintsel, rull

Värvimistingimused

Värvitav pind peab olema puhas ja kuiv, õhutemperatuur +5 °C kuni +23 °C, suhteline õhuniiskus alla 80%. Värvimise ajal väldi tuuletõmbust.

Kuivamisaeg (+23°C, RH 50%)

Puutekuiv peale 0.50(h). Ülevärvitav peale 2(h).

Sideaine

Stüreenakrülaat

Lisainfo

Pakend

0.9l, 4.8l, 9.0l, 18l

Kasutamine

PINNA ETTEVALMISTAMINE
Varem lakkimata pind:
Puhasta pind tolmust ja mustusest, niisuta pind kergelt veega, lase kuivada. Lihvi ja eemalda lihvimistolm.
Varem lakitud pind:
Eemalda lahtine lakikiht, puhasta pind tolmust ja mustusest. Pese määrdunud ja rasvased pinnad puhastusvahendi Special Clean vesilahusega, loputa ja lase kuivada. Lihvi pind, eemalda lihvimistolm. Praod ja ebatasasused pahtelda sobivat tooni puidukitiga Tikkurila Spakkeli Puukitti, lihvi pind ja eemalda lihvimistolm.

LAKKIMISTINGIMUSED
Lakitav pind peab olema puhas ja kuiv, õhutemperatuur +5 °С kuni +28 °С, suhteline õhuniiskus alla 80%.

LAKKIMINE
Sega lakki enne kasutamist ja vajadusel ka kasutamise ajal hoolikalt, et matistusaine ja toonimispastad seguneksid. Ühtlase toonierinevusteta lakipinna saamiseks sega värvimisnõusse valmis piisav kogus toonitud lakki. Esimese kihi lakkimiseks vedelda lakki veega 20-30% laki mahust. Peale esimese lakikihi kuivamist lihvi pind ja eemalda lihvimistolm. Laki pintsli või pihustiga kaks korda piki puidukiudu. Lakitud puitpinna lõplik toon sõltub puidu toonist ja kõvadusest, puuliigist ning toonitud lakikihtide arvust. Ühtlase pinna saamiseks laki kogu pind alati ühes jaos või suuremad pinnad paari laua kaupa.

TÖÖVAHENDITE PUHASTAMINE
Enne pesemist eemalda töövahenditelt liigne lakk, pese veega.

PINNA HOOLDAMINE
Lakitud pinda võib puhastada 1 kuu möödumisel lakkimisest. Puhastamiseks kasuta vee või neutraalse (pH 6-8) puhastusaine lahusega niisutatud pesukäsna või -lappi. Eriti määrdunud pindade puhastamiseks kasuta kergelt leeliselise (pH 8-10) puhastusaine lahusega niisutatud pesukäsna või -lappi. Peale pesemist loputa pind puhta veega. Lahuse valmistamisel järgi selle tootja antud soovitusi. Peale värvimist ei tohi pinda tugevasti koormata, sest toode saavutab lõpliku kõvaduse ja kulumiskindluse normaaltingimustes umbes 1 kuu jooksul. Juhul kui pinda on vaja varasemalt puhastada, tuleb seda teha ettevaatlikult, kasutades veega niisutatud pesukäsna või -lappi.

JÄÄTMEKÄITLUS, KESKKONNA- JA TÖÖOHUTUS
Käitlejal kahjutustada jäätmed piirkondliku jäätmekäitluse õigusaktide kohaselt. Värvitooteid mitte valada kanalisatsiooni, pinnasesse ega veekogusse. Puhas, kuiv taara suunata ringlusesse, vedelad jäägid ohtlike kemikaalide kogumispunkti. EÜ LOÜ (VOC) sisalduse piirväärtus (alaliik A/e) 130g/l. Maksimaalne LOÜ sisaldus kasutusvalmis värvis on 130 g/l.

TRANSPORT
Kaitsta külma eest!