Lacquer Parquet Akva

20.6886.74 (sis. km)

Veepõhine puitpõrandalakk

  • Matt polüuretaanlakk
  • Lakitud pind ei kolletu
  • Lihtne lakkida
  • Hästi tasanduv
  • Peaaegu lõhnatu

Tooteinfo
Ohutuskaart

Tootekood: - Kategooriad: , Silt:

Kirjeldus

H2O Matt

Veepõhine kulumiskindel lakk puitpõrandatele

  • Lihtne lakkida
  • Väga hästi tasanduv
  • Lakitud pind ei kolletu

Kasutuskoht
Väga head kulumiskindlust nõudvatele puit- ja parkettpõrandatele eluruumidesse. Ei sobi teemantmänni, suitsutamme ega stabiliseeritud pruuni pöögi pindadele.

Läige
Matt.

Katvus (1x)
8-10 m2/l – pintsli või rulliga, 10-12 m2/l – mohäär- või viltlakilabidaga 16-20 m2/l – teraslakilabidaga. Laki lõplik kulu sõltub lakkimismeetodist.

Toonimine
Lakki ei toonita.

Töövahendid
Pintsel või värvirull, mohäär- või viltlakilabidas.

Kuivamisaeg
4-6 tundi – lihvimiskuiv ja ülelakitav, 1-2 päeva – kasutusvalmis (+23 °С, RH 50%). 1 nädal – täielikult kõvenenud.

Töövahendite puhastamine, vedeldi
Vesi. Vedeldamine lubatud kuni 10% laki mahust.

Pakendid
1L; 5L

Säilitamine
Kaitsta külma eest!

Säilivusaeg
Tihedalt suletud originaaltaaras 1 aasta toote valmistamisajast (vt pakendilt).

Kuivainesisaldus
u 30%.

Tihedus
1,1 kg/l (ISO 2811).

Vastupidavus kulumisele
u. 5 mg/100 rpm (SIS 923509)

Vastupidavus kemikaalidele

Vastupidav puhastuskemikaalide ja nõrgatoimelise vedeldi (lakibensiin) lühiajalisele toimele. Mitte kasutada vedeldeid, nt Special Solvent või Special Spray.

Lisainfo

Pakend

1l, 5l

Kasutamine

PINNA ETTEVALMISTAMINE
Varem lakkimata pind:
Puhasta uus puitpind tolmust ja mustusest. Lihvi pind liivapaberiga 100-120 ja eemalda lihvimistolm. Praod ja ebatasasused pahtelda lihvimistolmu ja Lacquer Parquet Akva laki seguga. Lihvi pind liivapaberiga 100-120 ja eemalda lihvimistolm.
Varem lakitud pind:
Vähe kulunud lakitud pind pese puhastusvahendi Special Clean vesilahusega, loputa ja lase kuivada. Lihvi läikiv vana lakipind matiks liivapaberiga 120-150, eemalda lihvimistolm.
Eemalda kulunud lakipinnalt kogu lakk lihvides. Praod ja ebatasasused pahtelda lihvimistolmu ja Lacquer Parquet Akva laki seguga. Lihvi pind ja eemalda lihvimistolm.

LAKKIMISTINGIMUSED
Lakitav pind peab olema puhas ja kuiv, õhutemperatuur +5 °С kuni +28 °С, suhteline õhuniiskus alla 80%.
Kruntimine:
Sega lakki enne kasutamist, väldi õhu kloppimist lakki. Laki 1-2 korda õhukese kihina pintsliga või 2-3 korda mohäär- või viltlakilabidaga. Peale iga lakikihi kuivamist lihvi pind kergelt liivapaberiga 150 ja eemalda lihvimistolm.

LAKKIMINE
Sega lakki enne kasutamist hoolikalt. Laki 2-3 korda pintsli või mohäär-/viltlakilabidaga, 1-2 korda rulliga. Laki pinnale langeva valguse suunas. Ühtlase pinna saamiseks laki laudpõrand paari laua kaupa. Lakitud pinna lõplik toon sõltub puidu toonist, kõvadusest, tüübist ja lakikihtide arvust. Ühtlase pinna saamiseks laki kogu pind ühes osas.

TÖÖVAHENDITE PUHASTAMINE
Enne pesemist eemalda töövahenditelt liigne lakk, pese veega. Kergelt kuivanud töövahendid võib puhastada vedeldiga Special Solvent ning seejärel pesta vee ja seebiga.

PINNA HOOLDAMINE
Mööbli võib lakitud pinnale asetada 1-2 päeva peale lakkimist. Raske mööbliga peab ootama u 1 nädal, sest toode saavutab lõpliku kõvaduse ja kulumiskindluse normaaltingimustes selle aja jooksul. Lakitud pinda võib puhastada 1 nädala möödumisel lakkimisest. Puhastamiseks kasuta vee või neutraalse (pH 6-8) puhastusaine lahusega niisutatud pesukäsna või -lappi. Eriti määrdunud pindade puhastamiseks kasuta kergelt leeliselise (pH 8-10) puhastusaine lahusega niisutatud pesukäsna või -lappi. Peale pesemist loputa pind puhta veega. Lahuse valmistamisel järgi selle tootja antud soovitusi.

JÄÄTMEKÄITLUS, KESKKONNA- JA TÖÖOHUTUS
Käitlejal kahjutustada jäätmed piirkondliku jäätmekäitluse õigusaktide kohaselt. Värvitooteid mitte valada kanalisatsiooni, pinnasesse ega veekogusse. Puhas, kuiv taara suunata ringlusesse, vedelad jäägid ohtlike kemikaalide kogumispunkti. Sisaldab: 1,2-bensisotiasool-3(2H)-ooni ja reaktsioonimassi: 5-kloro-2-metüül-4-isotiasoliin-3-ooni ja 2-metüül-2H-isotiasool-3-oon (3:1) segu. Võib esile kutsuda allergilise reaktsiooni. EÜ LOÜ (VOC) sisalduse piirväärtus (alaliik A/i) 140g/l. Maksimaalne LOÜ sisaldus kasutusvalmis värvis on 140 g/l.

TRANSPORT
Kaitsta külma eest!