Panssarimaali – roostevastane alküüdvärv C (värvitu)

Aktiivseid roostevastaseid pigmente sisaldav alküüdvärv.

Tooteinfo
Ohutuskaart

Küsi pakkumist

Seda toodet ei ole hetkel laos ja pole seetõttu saadaval.

Tootekood: - Kategooria: Silt:

Kirjeldus

Tüüp

Aktiivseid roostevastaseid pigmente sisaldav alküüdvärv.

Sobivus

Krunditud tsink-, alumiinium- ja teraspindade värvimiseks ning eelnevalt alküüdvärviga värvitud pindade värvimiseks välistingimustes.

Kasutusobjektid

Plekk-katused, veerennid, vihmaveetorud, kaitseplekid, käsipuud ja teraskonstruktsioonid.

TEHNILISED ANDMED

Alusvärv C

Toonid

Toonitav Tikkurila Plekk-katuste värvikaardi järgi ja saadaval on ka enamik Puiduvärvide, Feelings Facade värvikaardi toone.

Läikeaste

Poolläikiv

Kulu

8-12 m2/l.

Pakendid

0,9 l, 2,7 l, 9 l ja 18 l

Vedeldi/lahusti

Special Solvent

Töövahendid

Pintsel või pihusti.

Kanna värv pinnale soovitavalt pintsli, rulli või pihustiga. Tasanda rulliga pealekandmise järel kohe pintsliga. Pihustamisel kasuta kõrgsurvepihustit ava läbimõõduga 0,11” – 0,015” (kaldenurk tavaliselt 40°) ja vedelda värvi vajadusel maks. 10 mahu-%.

 

Kuivamisaeg 23 °C ja 50%-lise suhtelise õhuniiskuse juures

Pinnakuiv 3-5 tunni pärast. Ülevärvitav järgmisel päeval.

Kulumiskindel

Hea.

Ilmastikukindel

Hea, ka mere- ja tööstuskliimas.

Vastupidavus kemikaalidele

Vastupidav tärpentinile, lakibensiinile ja tehnilisele piiritusele. Ei ole vastupidav nt nitrolahustile. Vastupidav määrdeõlidele ja –rasvadele.

Kuumakindlus

80 °C, ISO 4211-3.

Kuivainesisaldus

u.55%

Erikaal

1,0 – 1,3 kg/l sõltuvalt toonist, ISO 2811

Säilitamine

Talub külmladustamist ja -transporti.

Lisainfo

Pakend

0.9l, 2.7l, 9.0l, 18l

Kasutamine

KASUTAMISJUHEND

Värvimistingimused

Värvitav pind peab olema kuiv. Värvimistöö ja kuivamise ajal peab õhu, värvitava pinna ja värvi temperatuur olema üle +5 °C ja õhu suhteline niiskus alla 80 %. Õhu suhteline niiskus, temperatuur ja tuule kiirus mõjutavad oluliselt kuivamise kiirust. Värvitava pinna temperatuur ei tohi olla üle +40 °C, et lahusti ei lenduks liiga kiiresti, muidu võib värvipinda tekkida pragusid ja mulle. Ajasta värvimine nii, et värvikile saavutab tolmukuivuse enne õhtuse kaste tekkimist. Kaste matistab värvipinda.

Eeltöö

Uued värvimata pinnad:
Uut tsingitud plekk-katust soovitatakse värvida peale esimese talve möödumist. Puhasta pind roostest/valgeroostest lihvides või terasharjaga puhastusastmeni St2. Eemalda pinnalt veeslahustuvad valgeroostekaitseained, mustus, veeslahustuvad soolad, rasvad ja õlid Panssaripesu pesuainega kasutades harja. Loputa hoolikalt veega ja lase korralikult kuivada. Alumiiniumpinnad tuleb enne värvimist karestada.

Krundi kogu pind Rostex Super-i või Universal Korrostop+ värviga (Vivacolor). Pinnavärvimine tee Panssarimaali värviga 1-2 korda. Tavaliselt piisab ühekordsest värvimisest, kui Panssarimaali kuiva värvikihi paksus on 40-60 μm. Pinnavärvimist võib teha juba mõne tunni möödudes peale kruntimist. Pinnavärvimine tuleb kindlasti teha hiljemalt 4 päeva pärast peale kruntimist. Vastasel juhul tuleb pind karestada täiesti matiks, loputada puhtaks ja lasta kuivada enne pinnavärvimist.

Varem värvitud pinnad:
Eemalda pinnalt lahtine värv ja rooste kaapraua ja terasharjaga puhastusastmeni St2. Vana lahtine värv eemaldatakse (nt. kaabitsa, terasharja, kõrgsurvepesuga). Pese pinnad Panssaripesu pesuainega kasutades harja, loputa hoolikalt veega ja lase korralikult kuivada. Roostest puhastatud kohad krundi Rostex Superi või Universal Korrostop+ värviga (Vivacolor) roostevastase kruntvärviga. Pinnavärvimine tee 1-2 korda Panssarimaali värviga.

Värvimine

Esmane värvimine: Sega värv hoolikalt enne kasutamist ja vedelda vajadusel vedeldiga Special Solvent (Vivacolor) 0-5 % värvi mahust. Kanna värv pinnale soovitavalt pintsliga, võib ka rulli või pihustiga. Tasanda rullitud pind pintsliga. Ühekordse kuiva värvikihi paksus peaks olema 40-60 μm. Toonierinevuseta ühtlase värvipinna saamiseks sega ühte nõusse valmis piisav kogus värvi. NB!
Värvipinna libedust võib vähendada, kui lisada 10 l värvi hulka 150g Liukueste (libisemiskaitse) pulbrit. Libisemisvastase vahendi kasutamisel värvi pinda kaks korda, nii et teine kiht värvi sisaldab libisemisvastast vahendit.

Hooldusvärvimine: Hooldusvärvimise võib teha Panssarimaali värviga või mõne muu plekk-katuste värvimiseks mõeldud alküüdvärvidega. Võib kasutada ka Panssari Akva värvi.

Töövahendite puhastamine

Pese töövahendid vedeldiga Special Solvent (Vivacolor).

Hooldusjuhised

Värvitud pind saavutab lõpliku tugevuse ja vastupidavuse normaaltingimustes u. 4 nädala pärast, enne seda vältida pinna kulutamist ja pesemist. Kui pinda on vaja siiski puhastada varsti pärast värvimist, tuleb seda teha kergelt pehme harja, niiske puhastuslapi või mopiga. Mitte varem kui 1 kuu möödumisel värvimisest võib puhastada määrdunud pinda Hoolduspesuga (1 osa Hoolduspesu 10 osa vett). Puhasta eriti määrdunud pinnad tugevama Hoolduspesu lahusega (1:1). Loputa pind hoolikalt ja lase kuivada.

EL LOÜ (VOC) piirväärtused

(Alaliik A/i) 500g/l (2010). Panssarimaali sisaldab LOÜ maksimaalselt 500 g/l.

TERVISE- JA KESKKONNAALANE MÄRGISTUS vastavalt ohtlike koostisosade klassifikatsioonile (EÜ) 1272/2008

Kahjulik!

Sisaldab: Tööstusbensiini (nafta) hüdrogeenitud, raske, baariumpigmente, tsinkoksiidi. TULEOHTLIK. KAHJULIK SISSEHINGAMISEL JA ALLANEELAMISEL. KAHJULIK VEEORGANISMIDELE, VÕIB PÕHJUSTADA PIKAAJALIST VEEKESKKONDA KAHJUSTAVAT TOIMET. Vältida lahustiaurude/pihustusudu sissehingamist. Käidelda hästiventileeritavas kohas. Mitte valada kanalisatsiooni. Sisaldab metüületüülketoksiimi. Võib põhjustada allergilist reaktsiooni.

KESKKONNAKAITSEMEETMED ja JÄÄTMEKÄITLUS

Käitlejal kahjutustada jäätmed piirkondliku jäätmekäitluse õigusaktide kohaselt. Värvitooteid mitte valada kanalisatsiooni, pinnasesse ega veekogusse. Puhas, kuiv taara suunata ringlusse, vedelad jäägid ohtlike kemikaalide kogumispunkti.

TRANSPORTIMINE

VAK/ADR 3 III