Vivacolor Acrylate Matt

12.08108.70 (sis. km)

Kulumiskindel seinavärv

  • Väga hea kulumiskindlus
  • Väga hea niiskuskindlus
  • Hea nakkuvus
  • Ei pritsi ega tilgu

Ohutuskaart
Tooteinfo

Tootekood: - Kategooriad: , Silt:

Kirjeldus

H2O M1 Prof

Matt (7) veepõhine niiskuskindel akrülaatvärv sisetöödeks. Nakkub hästi varem värvitud pinnaga. Värvitud pind on pesemis-ja kulumiskindel, mistõttu on värv sobilik eriti suurt koormuskindlust nõudvatesse ruumidesse. Pesukindlus > 20 000 pesemiskorda vastavalt standardile SFS 3755. Tootel on 15 korda madalam lenduvate orgaaniliste ühendite (LOÜ) sisaldus võrreldes EL-i piirväärtusega.

  • Väga hea kulumis- ja niiskuskindlus
  • Ühtlane värvipind. Hea nakkuvus
  • Ei pritsi ega tilgu

Kasutuskoht
Seinad ja laed kuivades ja niisketes ruumides (trepikojad, köögid, vannitoad, toitlustusettevõtete ruumid, lasteaiad, koolid, tööstusruumid jm ühiskondlikud ruumid). Sobib uute ja varem värvitud krohv-, betoon-, tellis-, puitkiudplaat-, puitlaastplaat- ja kipsplaatpindade ning pahteldatud ja tapeeditud pindade värvimiseks.

Läige
Matt.

Katvus (1x)
10-12 m²/l – varem värvitud siledal pinnal, 7-9 m²/l – kipsplaatpinnal ja pahteldatud pinnal, 3-5 m²/l – krohvitud pinnal.

Toonimine
Värvi võib kasutada valgena (A-alusvärv) või toonida heledates toonides Tikkurila sisevärvikaartide järgi. Erksate toonide puhul on piisava kattevõime saamiseks vajalik aluspinna kruntimine pinnavärviga võimalikult sarnast tooni toonitud kruntvärviga.

Alusvärvid
A–alusvärv

Töövahendid
Rull, pintsel või kõrgsurve värvipihusti. Värvipihusti ava läbimõõt: 0,015” – 0,021”ehk 0,380 – 0,530 mm.

Kuivamisaeg
0,5 tundi – puutekuiv, 1-2 tundi – ülevärvitav (+23 °C, RH 50%).

Töövahendite puhastamine, vedeldi
Vesi. Vedeldamine lubatud kuni 10% värvi mahust.

Pakendid
0,9L; 2,7L; 9,0L; 18,0L

Säilitamine
Kaitsta külma eest!

Säilivusaeg
Tihedalt suletud originaaltaaras 2 aastat toote pakendil märgitud valmistamisajast.

Kuivainesisaldus
u. 37%.

Tihedus
u. 1,3 kg/l, sõltuvalt värvitoonist (ISO 2811).

Märghõõrdekindlus
1. klass vastavalt standardile ISO 11998 (200 tsüklit, < 5 mikronit), >20 000 pesemiskorda vastavalt standardile SFS 3755.

Vastupidavus kemikaalidele
Vastupidav puhastuskemikaalide ja nõrgatoimelise vedeldi (lakibensiin) lühiajalisele toimele.

Lisainfo

Pakend

0.9l, 2.7l, 9.0l, 18l

Kasutamine

Pinna ettevalmistamine
Varem värvimata pind:
Puhasta pind tolmust ja mustusest. Pahtelda ebatasasused sobiva pahtliga Vivacolor sarjast, lihvi ja eemalda lihvimistolm. Krundi pahteldatud, poorne või ebaühtlase imavusega pind ning kipsplaat-ja puitkiudplaat pind veepõhise kruntvärviga Primer1. Krundi metallpind metallikruntvärviga Universal Korrostop. Kriitpahtliga pahteldatud pind krundi alküüdkruntvärviga Special Primer. Kõikide kruntvärvide kasutamisel järgi nende kasutusjuhendit.

Varem värvitud pind:
Eemalda lahtine värvikiht. Pese pind puhastusvahendi Special Clean vesilahusega vastavalt kasutusjuhendile, loputa veega ja lase kuivada. Lihvi kõva ja läikiv pind matiks, eemalda lihvimistolm. Nõrk või tolmune pind krundi alküüdkruntvärviga Special Primer. Praod ja ebatasasused pahtelda sobiva pahtliga Vivacolor sarjast, lihvi ja eemalda lihvimistolm. Pahteldatud pind krundi kruntvärviga Primer1.

Viimistlemine
Sega värvi Acrylate Matt enne kasutamist hoolikalt, vajadusel vedelda veega kuni 5% värvi mahust. Ühtlase toonierinevusteta värvipinna saamiseks sega värvimisnõusse valmis piisav kogus toonitud värvi. Värvi 1-2 kihtirulli, pintsli või pihustiga.