Universal Akva+

Veepõhine akrülaatvärv puit- ja metallpindadele

  • Moodustab kulumiskindla dekoratiivse pinna
  • Väga hea nakkuvus aluspinnaga
  • Kuivab kiiresti
  • Ei kolletu

Toote Infoleht
Ohutuskaart

Küsi pakkumist

Kategooriad: , , , , , Silt:

Kirjeldus

H2O Poolläikiv

Kasutuskoht
Mööbli, uste, aknaraamide, aiamööbli jm värvimiseks sise- ja välistöödel. Sobib uute ja varemvärvitud puitkiud- ja puitlaastplaatide, kartong-, puit- ja metallpindade värvimiseks. Sobib eelnevalt lakitud, värvitud või tööstuslikult värvitud pindade ülevärvimiseks krunti kasutamata. Ei ole soovitatav pulbervärvitud alumiiniumpindade ülevärvimiseks.

Läige
Poolläikiv.

Katvus (1x)
7-9 m2/l – siledate puit- ja metallpindade värvimisel.

Toonid
Valmistoonid: valge, must, elevandiluu, kollane, punane, tumeroheline, sinine, pruun, hall.

Töövahendid
Pintsel, rull või kõrgsurve värvipihusti ava läbimõõduga 0,009” – 0,013” või 0,230 – 0,330 mm.

Kuivamisaeg
0,5 tundi – puutekuiv 24 tundi – ülevärvitav 2-3 päeva – kulumiskindel (+23 °С, õhuniiskus RH 50%).

Töövahendite puhastamine, vedeldi
Vesi. Võib lahjendada veega kuni 10% värvi mahust.

Pakend
0,9L.

Säilitamine
Kaitsta külma eest!

Säilivusaeg
Tihedalt suletud originaaltaaras pakendil märgitud kuupäevani.

Kuivainesisaldus
u 40%.

Tihedus
1,2 kg/l, sõltuvalt värvitoonist (ISO 2811).

Lisainfo

Pakend

0,9L

Kasutamine

PINNA ETTEVALMISTAMINE
Varem värvimata pind:
Puhasta pind tolmust ja mustusest. Pese rasvane ja määrdunud pind puhastusvahendiga Special Clean, loputa ja lase kuivada. Hallitanud pind töötle Tikkurila Homeenpoisto vesilahusega, loputa, lase kuivada. Eemalda oksakohtadelt lahtine vaik ja sisetingimustes olevad oksakohad töötle oksalakiga Tikkurila Oksalakka. Eemalda metallpindadelt rooste, puhasta puhastusvahendiga Special Clean, loputa ja lase kuivada.
Varem värvitud pind:
Eemalda lahtine värvikiht ja rooste. Pese määrdunud pind puhastusvahendi Special Clean vesilahusega, loputa veega ja lase kuivada. Lihvi vana läikiv värvipind matiks, eemalda lihvimistolm. Eemalda oksakohtadelt lahtine vaik ja sisetingimustes olevad oksakohad töötle oksalakiga Tikkurila Oksalakka.

VÄRVIMISTINGIMUSED
Värvitav pind peab olema puhas ja kuiv (puidu suhteline niiskus alla 20%), õhutemperatuur kõrgem kui +5 °С, suhteline õhuniiskus alla 80%. Väldi suuri temperatuurikõikumisi värvimise ajal. Metallpindade temperatuur ei tohi olla kõrgem kui +35 °С.

KRUNTIMINE
Krundi varem töötlemata puitpinnad puidutöötlusvahendiga Kolorex Protekt ja metallpinnad metallikruntvärviga Universal Korrostop või Universal Korrostop+.

VÄRVIMINE
Sega värvi Universal Akva+ enne kasutamist hoolikalt. Ühtlase toonierinevusteta värvipinna saamiseks sega värvimisnõusse valmis piisav kogus värvi. Kanna pinnale 2 kihti värvi rulli, pintsli või värvipihustiga.

TÖÖVAHENDITE PUHASTAMINE
Eemalda töövahenditelt liigne värv koheselt peale värvimise lõpetamist, pese veega.

PINNA HOOLDAMINE
Värvitud pinda võib puhastada 1 kuu möödumisel värvimisest. Puhastamiseks kasuta vee või neutraalse (pH 6-8) puhastusaine lahusega niisutatud pesukäsna või -lappi. Eriti määrdunud pindade puhastamiseks kasuta kergelt leeliselise (pH 8-10) puhastusaine lahusega niisutatud pesukäsna või -lappi. Peale pesemist loputa pind puhta veega. Lahuse valmistamisel järgi tootja antud soovitusi. Peale värvimist ei tohi pinda tugevasti koormata, sest toode saavutab lõpliku kõvaduse ja kulumiskindluse normaaltingimustes umbes 1 kuu jooksul. Juhul kui pinda on vaja varasemalt puhastada, tuleb seda teha ettevaatlikult, kasutades veega niisutatud pesukäsna või -lappi.

JÄÄTMEKÄITLUS, KESKKONNA- JA TÖÖOHUTUS
Sisaldab 3-jodo-2-propünüülbutüül-karbamaati. Võib põhjustada allergilist reaktsiooni. Käitlejal kahjutustada jäätmed piirkondliku jäätmekäitluse õigusaktide kohaselt. Värvitooteid mitte valada kanalisatsiooni, pinnasesse ega veekogusse. Puhas, kuiv taara suunata ringlusesse, vedelad jäägid ohtlike kemikaalide kogumispunkti. EÜ LOÜ (VOC) sisalduse piirväärtus (alaliik A/d) 130 g/l. Maksimaalne LOÜ sisaldus kasutusvalmis värvis on 130 g/l.

TRANSPORT
Kaitsta külma eest!