Valtti Puuöljy Akva – veepõhine puiduõli

13.7373.20 (sis. km)

Looduslike õlide baasil,värvitu, veepõhine puidukaitsevahend.

Ohutuskaart

Tootekood: - Kategooriad: , Silt:

Kirjeldus

Tüüp

Looduslike õlide baasil, veepõhine puidukaitsevahend. Puiduõli kaitseb puitu niiskuse ja mustuse eest ning vähendab puitpinna lõhenemist.

Sobivus

Sobib puitpinna töötlemiseks välistingimustes. Sobib töötlemata, termotöödeldud, sügavimmutatud, lehtpuust ja eelnevalt õlitatud puidule ning ka tööstuslikult õlitatud puidule

Kasutusobjektid

Terrassid, paadisillad, puidust välistrepid.

TEHNILISED ANDMED

Alusvärv EC

Toonid

Värvitu. Võib toonida Tikkurila Valtti peitside ja puiduõlide värvikaardi järgi.

Läikeaste

pole määratud

Kulu

5-7 m²/l, olenevalt puidu poorsusest.

Pakendid

0.9 l, 2.7 l ja 9 l

Vedeldi/lahusti

Vesi

Töövahendid

Pintsel või käsn.

Kuivamisaeg 23 °C ja 50%-lise suhtelise õhuniiskuse juures

Pind on puutekuiv mõne tunni pärast. Kuivamist mõjutavad pinna poorsus ja kasutatud õli hulk. Järgmise töötluse võib teha kui pind on kuiv, sõltuvalt ilmastikuoludest, mõne tunni pärast.

Ilmastikukindel

Soovitame kasutada toonitud toodet kuna see on vastupidavam ilmastikutingimustele.

Hooldtustöötlemine teha vastavalt vajadusele. Pidevalt õues olevad pinnad soovitame töödelda igal aastal.

Kuivainesisaldus

21%.

Erikaal

1,0 kg/l, ISO 2811.

Säilitamine

Hoida külma eest. Avatud toode kasuta ära ühe värvimiskorraga, poolikus purgis võivad toote omadused muutuda.

Lisainfo

Pakend

0.9l, 2.7l, 9.0l

Kasutamine

KASUTAMISJUHEND

Värvimistingimused

Töödeldav pind peab olema kuiv ehk puidu niiskussisaldus peab olema alla 20% kuna niiske puit ei ima õli ja õli kuivab aeglaselt. Surveküllastatud puit on tihti märg, seega soovitame selle töötlemist umbes poole aasta pärast peale paigaldamist.

Töötlemise ja kuivamise ajal peab õhu, pinna ja puidukaitsevahendi temperatuur olema vähemalt +5 °C ja õhu suhteline niiskus alla 80%.

Eeltöö

Varem töötlemata puitpind:
Puhasta puitpinnad tolmust, mustusest ja lahtistest osakestest. Pese hallitanud puitpind Homeenpoisto lahusega vastavalt kasutusjuhendile.

Varem puiduõliga töödeldud puitpind:
Eemalda pinnalt lahtised osakesed kaapraua ja/või terasharjaga. Puhasta pind ja pese vajadusel Homeenpoisto lahusega vastavalt kasutusjuhendile. Kui puitpinnale jääb pesemisele vaatamata nähtav kile, eemalda see enne töötlemist.

Töötlemine

Sega Valtti Puuöljy Akva hoolikalt enne kasutamist ja ka kasutamise ajal. Kanna puiduõli pinnale pintsli või käsnaga nii, et kõik õli imenduks puitu. Pühi üleliigne õli ära. Jätkukohtade vältimiseks pintselda kogu pind ühtlaselt korraga. Välimööblit töötle üks kord. Poorne puidupind võib vajada kahekordset töötlemist.

Järgmise pinnalekandmise võib teha kui õli on imendunud ja pind on kuivanud, olenevalt ilmastikuoludest mõne tunni pärast. Õlitamine muudab puidupinna tumedamaks.

Hooldusõlitamist teha vastavalt vajadusele. Aastaringselt õues olevad puitpinnad võivad vajada töötlust korra aastas.

Töövahendite puhastamine

Töövahendid pesta vee ja seebiga.

Hooldusjuhised

Töötle pinda ettevaatlikult u 1 nädala jooksul, et toode saavutaks lõpliku tugevuse ja vastupidavuse. Pinda võib vajadusel puhastada kergelt pehme harja või mopiga u. kahe päeva möödumisel õlitamisest.

Määrdunud pinda võib puhastada Huoltopesu lahusega (1 osa hoolduspesu 10 osa vett). Puhasta eriti määrdunud pinnad tugevama Huoltopesu lahusega (1:1). Pesu järel loputa pinnad ja lase kuivada.

TERVISE- JA KESKKONNAALANE MÄRGISTUS vastavalt ohtlike koostisosade klassifikatsioonile (EÜ) 1272/2008

Sisaldab: koobaltoktoaati ja 3-jood-2-proünüülkarbamaati. Võib põhjustada allergilist reaktsiooni.

KESKKONNAKAITSEMEETMED ja JÄÄTMEKÄITLUS

Käitlejal kahjutustada jäätmed piirkondliku jäätmekäitluse õigusaktide kohaselt. Värvitooteid mitte valada kanalisatsiooni, pinnasesse ega veekogusse. Puhas, kuiv taara suunata ringlusse, vedelad jäägid ohtlike kemikaalide kogumispunkti. Tähelepanu! Õlised riideribad või toote lihvimistolm võivad ise süttida, seega tuleb neid enne hävitamist hoida vette kastetult, kuivatada õues või põletada koheselt.

TRANSPORTIMINE

VAK/ADR –