Supi Lattiaöljy – põrandaõli

15.56 (sis. km)

Taimsete õlide baasil veepõhine puiduõli niisketesse ruumidesse.

Tooteinfo
Ohutuskaart

Tootekood: 61900700110 Kategooria: Silt:

Kirjeldus

M1

Tüüp

Taimsete õlide baasil veepõhine puiduõli niisketesse ruumidesse. Kaitseb puitu niiskuse ja mustuse eest, vähendab puidupinna lõhenemist.

Sobivus

Sobib puhta puidupinna ja õlitatud pinna kaitsmiseks niisketes siseruumides. Sobib ka kuumtöödeldud puitpinnale ja lehtpuule.

Kasutusobjektid

Puitpõrandad ja puidust põrandarestid.

TEHNILISED ANDMED

Alusvärv EC

Toonid

Värvitu. Toonitav Laki ja peitsi värvikaardi järgi.

Läikeaste

pole määratud

Kulu

8-15 m²/l, sõltub puidupinna poorsusest ja puiduliigist.

Pakendid

0,9 l

Vedeldi/lahusti

Vesi

Töövahendid

Pintsel või käsn.

Kuivatamine

Tolmukuiv mõne tunni möödudes. Kasutusele võib võtta umbes 2 päeva pärast. Kuivamist mõjutavad pinna poorsus ja kasutatud puiduõli kogus.

Kuivainesisaldus

14%

Erikaal

1,0 kg/l, ISO 2811.

Säilitamine

Kaitsta külma eest.

Lisainfo

Pakend

0.9l

Kasutamine

KASUTAMISJUHEND

Värvimistingimused

Töötlemise ja kuivamise ajal peab õhu, pinna ja puidukaitse temperatuur olema vähemalt +5 °C ja suhteline õhuniiskus alla 80%.

Eeltöö

Uued, puhtad puidupinnad:
Puhasta pinnad tolmust ja mustusest. Niisuta pinnad kergelt veepritsiga, lase kuivada ja lihvi ülestõusnud puidukiud. Eemalda lihvimistolm.

Varem puiduõliga töödeldud pinnad:
Pese pind Supi Saunapesu puhastusvahendiga vastavalt kasutusjuhendile. Loputa hoolikalt ja lase kuivada. Lihvi vajadusel ja eemalda lihvimistolm. Eemalda pinnalt vana viimistluskiht enne töötlemist kaabitsa või terasharjaga. Kui puitpinnale jääb veel vana viimistluskihti, eemalda see enne töötlemist.

Saunakaitse

Sega Supi Lattiaöljy hoolikalt enne kasutamist ja aeg-ajalt ka kasutamise ajal.

Kanna puiduõli pintsli või käsnaga pinnale, nii et kogu õli imenduks ühtlaselt puitu. Üleliigne õli pühi umbes 30 min pärast ära. Pintselda ühtlaselt kogu laua ulatuses, et vältida liitekohtade tekkimist. Õlitamine muudab puitpinna tumedaks.

Kuumuta saun enne kasutusele võtmist ja tuuluta korralikult.

Vajadusel tee hooldustöötlus. Pidevalt niiskust saavad pinnad vajavad aeg-ajalt uuesti töötlemist.

Töövahendite puhastamine

Pese töövahendid vee ja seebiga.

Hooldusjuhised

Töötle uut pinda ettevaatlikult umbes 1 nädala jooksul, vajadusel võib pinda puhastada kergelt pehme harja või mopiga umbes 2 päeva möödumisel õlitamisest.

Pinna pesemine Supi Saunapesu puhastusvahendiga (1-2 dl saunapesu 5 liitrit vett)- kõige varem võib seda teha, kui õlitamisest on möödas 1 kuu, et toode jõuaks saavutada lõpliku tugevuse ja vastupidavuse.

KESKKONNAKAITSEMEETMED ja JÄÄTMEKÄITLUS

Käitlejal kahjutustada jäätmed piirkondliku jäätmekäitluse õigusaktide kohaselt. Värvitooteid mitte valada kanalisatsiooni, pinnasesse ega veekogusse. Puhas, kuiv taara suunata ringlusse, vedelad jäägid ohtlike kemikaalide kogumispunkti.